Staj Defteri Nasıl Doldurulur ?

Staj Defteri Nasıl Doldurulur? 


Staj Dosyası stajın başladığı ilk iş gününden itibaren doldurulmaya başlanır. Staj dosyasının teslim tarihine kadar devam eder. 


Staj dosyasının her bir sayfası, staj dönemi boyunca her sayfa bir gün olacak şekilde gün gün tarihlendirilir ve numaralandırılır. Tarihler sadece iş günlerini kapsar, hafta sonları ve resmi tatil günleri yazılmaz. Staj tarihlerine dikkat edilerek, tarihler atlanmadan yazılır. 


Staj dosyasının her bir sayfasına, o gün yapmış olduğunuz işin ne olduğunu değil, yaptığınız işlerle ilgili detaylı bilgiler yazmanız gerekmektedir.Staj defterlerine yazılacak olan işler öğrencilerin alan ve dallarıyla uyumlu olmalıdır. Örn: Ağ İşletmenliği dalındaki öğrencilerin TCP/İP ayalarının yapılması şeklinde kendi alanlarıyla uyumlu konuları defterlerine yazmaları gerekmektedir.
Öğrenciler staj defterlerine yaptıkları işi değil, onun nasıl yapıldığını adım adım açıklayarak yapacaklardır. Örneğin; Bugün anakart üzerine RAM takıldı değil, Anakart üzerine RAM takma işlemi şeklinde başlık atarak. Yapılan işlemleri adım adım yazmak gerekecektir. Şöyleki; BAŞLIK:Anakart Üzerine RAM takma işlemi İÇERİK: Öncelikle bilgisayar kasası statik elektrikten etkilenmeyen düz bir zemine taşınır. Vidaları sökülerek varsa anakart üzerindeki toz vs. temizlenir. Uygun ram slotu için anakartla uyumlu 1GB ddr2 Ram dikkatli bir şekilde yuvaya yerleştirilir. Bu işlemi iki elinizi kullanarak slot üzerine orta sertlikte bir baskı uygulayarak gerçekleştirebiliriz. vs.. vs.. Şeklinde açıklamalı olarak yazılacaktır. Yani yazdıklarınızı 3.bir kişi (işten anlamayan) bile okusa birşeyler anlayacak şekilde yazmalısınız. 


Mümkünse, o günkü iş ile ilgili materyali uygun büyüklükte kesip ilgili sayfaya bir yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. Eğer eklemek isteğiniz materyal proje, ozalit gibi bir sayfaya yapıştırılamayacak kadar büyükse, bunu uygun bir şekilde katlayıp, bir poşet dosya içerisinde staj dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Hazır Staj Dosyaları için Tıklayınız.


staj defteri örneği,staj dosyası örneği,staj dosyası örnekleri,staj dosyası,staj defteri,staj yerleri,staj başvurusu,stajyer,staj dosyası,staj defteri,staj başvurusu,staj yerleri,staj defteri örneği,staj raporu,stajyer,stajdosyasi.com, hazır staj defteri dosyaları.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder