18 Şub 2020

Açıköğretim Öğrencilerine Ücretsiz Microsoft Office 365 Pro Plus Hizmeti

Merhaba arkadaşlar eğer Anadolu Üniverisitesi'nin Microsoft ile yaptığı anlaşmaya göre Anadolu Üniversitesi öğrencisi iseniz Office 365 hizmetini ücretsiz olarak faydalanacağını biliyor muydunuz? Ayrıca bu hizmetten yaklaşık 2 milyon Açıköğretim öğrencileride yararlanabilmektedir. 

Bu hizmet Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarını ücretsiz olarak erişim hakkı tanımaktadır. Ayrıca, her öğrenci, OneDrive üzerinde 1 TB depolama alanına sahip olabilecek, bu sayede tüm dosyalarına internet bağlantısı olan her yerden erişebilecekler. Bu hizmet aynı anda en fazla 5 masaüstü versiyonunu kurabileceklerdir. Office 365 mobil uygulamalarına da, mobil cihazlarının işletim sistemine ait uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) kurulum eposta hesabı bilgileri ile erişebileceklerdir.

Bu servislerden yararlanmak isteyen Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin ise, https://portal.office.com/home" üzerinden "@aof.anadolu.edu.tr" mail adresleri ile giriş yapmaları yeterlidir.

"@aof.anadolu.edu.tr" uzantılı mail adresiniz yok ise "@aof.anadolu.edu.tr” Uzantılı e-Posta Hesabı Nasıl Alınır?" Yazımızı inceleyebilirsiniz

Açıköğretim Sistemi Öğrencileri Office 365 ürünlerinin yüklemesi

1)http://portal.office.com/home adresine gidip “Kullanıcı Adı” alanına “@aof.anadolu.edu.tr” uzantılı e-posta adresinizi yazınız. Sayfa sizi otomatik olarak Anadolu Üniversitesi Oturum Açma sayfasına yönlendirecektir.2) Anadolu Üniversitesi Oturum Açma sayfasına yönlendirildikten sonra Kullanıcı Adı alanına e-posta adresinizi ve Parola alanına da şifrenizi yazıp “Oturum Aç” butonuna basınız.


3) Çıkan sayfada önce "Office uygulamasını yükleyin"  yazısına, sonrada "Diğer yükleme seçenekleri" Butonuna tıklayınız

4)Açılan sayfa önce sol menüden "Uygulamalar ve cihazlar" Sekmesine tıklıyoruz. Daha Sonra indireceğimiz Office uygulamalarının Dil paketini ve Bilgisayarınızın sürümünü seçiyoruz. Sonrada turuncu renkte olan "Office Uygulamasını yükle" butonununa basıyoruz  ve kurulum aracı bilgisayarımıza inmeye başlıyor. Daha sonra kurulum işlemlerini tamamlıyoruz


5) Kurulum tamamlandıktan sonra herhangi bir Office uygulamasında Hesaplar sekmesinin altından lisansımızı kontrol edebiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder