21 Mar 2016

İşletim Sistemini Bilgisayara Kurmak

İşletim Sistemlerini bilgisayara kurmak


Windows 7 CD’ sine ihtiyacımız olacak ve bilgisayarın donanımsal olarak w7′yi desteklemesi gerekiyor. BIOS’ tan CD/DVD-ROM sürücüsünün Boot edilmesi gerekiyor. 

boot işlemi tamamlandıktan sonra karşımıza dil,klavye seçenekleri çıkıyor."Next" seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz. Şimdi ana kuruluma başlama zamanı geldi "Install now" seçeneğine tıklayıp ana kuruluma başlıyoruz. Karşımıza Windows 7 lisans sözleşmesi geliyor kutucuğu işaretliyoruz ve "Next" tuşuna tıklıyoruz. Bu adımda w7 yi hangi diskimize kuracağımızı seçiyoruz "Nexte tıklayıp devam ediyoruz. w7 diskimize kopyalanmaya başladı. kopyalama işlemi bittikten sonra bilgisayarınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. kurulum işlemi tamamlandıktan sonra kişisel ayarlarımızı gerçekleştirerek Windows 7 masaüstümüze ulaşacağız.

staj dosyası .com

18 yorum:

 1. Gelişigüzel anlatmışsın birde yorumumu kaldırmışsın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Anlatımın amacı gerçek bir işletim sistemi kurulumuna yardımcı olmak değildir. Bilişim teknolojileri alanından okuyan öğrencilerin staj defterine yazması gereken bir konunun basit olarak anlatılmasıdır. Eğer işletim sistemini kurulumunu öğrenmek istediğin için bu sayfadaysan özelden sana yardımcı olarak öğretebilirim.

   Teşekkürler

   Sil
  2. siz nasıl bi kralsınız ya sayenizde bitecek inşallah defter

   Sil
  3. sen bu site sayesinde kaç tane liseli rahata eriyo farkındamısın kurulum nasil olur onu öğrenmek istiyorsan git başka sitelere

   Sil
  4. gerizekali wmteam.blogspot.com aptalsın adamlara boş laf atma burda
   posted by yazısından anlayabilirsin ucube

   Sil
 2. Staj defterimi sizin sayenizde dolduruyorum gerçekten çok teşekkürler çok yardımcı oldu :)

  YanıtlaSil
 3. dedim ki bu konu kesin çok uzun sürer baya yazacağım çok teşekkürler admin :)

  YanıtlaSil
 4. merhaba w7 yerine w10 yazsak herhangi bir sorun olur mu?

  YanıtlaSil
 5. Bana da yardımcı olacak kişi varmı acillll yetişmesi gerekiyor 🥺🥺

  YanıtlaSil
 6. eyvallah gurban cok yardimci oldin benim oglana hakkın ödenmez vallahi billahi siz bu isi biliyorsuz ama size koyden salamlar şırnak saygılarımla hürmetlerimler

  YanıtlaSil
 7. yıl oldu 2023 hala staj defteri ile uğraşılırmı ya hoccam apk gelirmi

  YanıtlaSil